خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۱۴ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ آتش نشان جان خود را از دست داده و ۲ کارگر دیگر از جمله یک آتش نشان نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مصدومیت یک آتش نشان طی عملیات اطفا حریق خبر داد.

جلال ملکی در این باره اظهار کرد: “ساعت ١۴:١٣ دقیقه امروز در پی تماس همکاران در آتش نشانی شهرستان چهاردانگه یک مورد آتش سوزی هم در شهرک صنعتی چهاردانگه که در گذشته هم به دفعات دچار حریق شده بود، اعلام شد”.

وی ادامه داد: “در این حادثه سه ایستگاه آتش نشانی به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران افزود: “در این عملیات یک نفر از آتش نشانان دچار مصدومیت شد که به عوامل اورژانس تحویل داده شد تا به مراکز درمانی اعزام شود”.

مرگ یک آتش نشان در اصفهان

به گزارش رکنا، یک آتش نشان اصفهانی هنگام مانور عملیاتی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، آتش نشانی اصفهان بنام “مجتبی اکبری” در حین آموزش و اجرای مانور عملیاتی امداد و نجات، دچار مصدومیت شده و در اثر شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش رکنا، یک کارگر ساختمانی در شیراز بر اثر سقوط به داخل چاهک آسانسور دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز اعلام کرد، ستاد فرماندهی این سازمان پس از دریافت خبر سقوط یک کارگر ساختمانی در یک ساختمان در حال ساخت، آتش نشانان ایستگاه ۸ و تیم کمکی از ایستگاه ۲۲ را به شهرک انجیره اعزام شدند.

با توجه به اظهارات آتش نشانان اعزامی کارگر ۱۸ ساله ساختمان که در طبقه دوم مشغول کار بود به دلیل نامعلوم به داخل چاهک آسانسور سقوط کرده و قادر به حرکت نبود.

آتش نشانان پس از ایمنی محل حادثه با استفاده از تجهیزات لازم به داخل چاهک رفتند و در حضور عوامل اورژانس پس از فیکس کردن مصدوم که از ناحیه سر و کمر دچار آسیب شده بود او را به خارج از محل سقوط منتقل کردند.

آتش نشانان پس از تحویل این کارگر به تیم پزشکی حاضر در محل حادثه برای انتقال به مراکز درمانی، ایمن سازی محل و تحویل محل به مالک و ارائه تذکرات لازم ایمنی به سایر کارگران، به عملیات خود پایان دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید