خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران نیروگاه گازی سیکل ترکیبی آبادان

معوقات مزدی کارگران نیروگاه گازی سیکل ترکیبی آبادان

خبرگزاری هرانا – کارگران پیمانی نیروگاه گازی سیکل ترکیبی گازی آبادان از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. به گفته این کارگران بخشی از مطالبات مزدی، سنوات و عیدی آن ها از ابتدای سال جاری پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانی نیروگاه گازی سیکل ترکیبی گازی آبادان از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران گفتند: “بخش از مطالبات مزدی، سنواتی و عیدی ما از ابتدای سال جاری پرداخت نشده و در نتیجه این اتفاق دشواری‌های بسیاری از لحاظ معیشتی برای حدود صد نفر به وجود آمده است”.

آن‌ها افزودند: “پیمانکاری که اکنون عهده‌دار مسئولیت ما کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی گازی آبادان است، حقوق و مزایای ما را با تاخیر پرداخت می‌کند، در نتیجه بی‌پاسخ ماندن مطالباتمان از سوی شرکت پیمانکاری تصمیم گرفتیم برای انتقال صدایمان به گوش مسئولان بالا دستی (کارفرمای مادر) تجمعی روز چهارشنبه (نهم مهر ماه) در مقابل ساختمان نیروگاه برپا کنیم”.

کارگران پیمانی این نیروگاه با بیان اینکه ۴۵ روز از دریافت آخرین حقوقشان می‌گذرد، عنوان کردند: “از ابتدای سال جاری حق سنوات ما پرداخت نشده و عیدی و پاداش سال ۹۸ خود را دریافت نکرده‌ایم”.

آن ها ادامه دادند: “مطالبات ما کارگران جدا از تاخیر در پرداخت حقوق و عیدی، به اعمال نشدن تغییر وضعیت شغلی در فیش حقوقی و مشخص نبودن وضعیت صندوق قرض‌الحسنه کارگران مربوط است که ازسوی مسئولان نیروگاه پیگیری نمی‌شود”.

کارگران پیمانی این واحد نیروگاهی که برخی از آن‌ها بیش از سه سال معوقات سنواتی پرداخت نشده دارند، گفتند: “خواسته‌ ما از کارفرمای مادر این است که به عملکرد پیمانکار در زمینه پرداخت معوقات مزدی کارگران رسیدگی و نظارت کند”.

این کارگران روز چهارشنبه ۹ مهرماه در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان در مقابل درب ورودی این نیروگاه تجمع کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید