خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۰ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای نهاوند و تبریز دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر از جمله یک کارگر شهرداری جان خود را از دست دادند و ۱ کارگر دیگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، رییس فوریت‌های پزشکی نهاوند از مرگ و مصدومیت دو کارگر به دلیل سقوط از درخت گردو در این شهرستان خبر داد.

سجاد نثاری اظهار کرد: “این فرد که به منظور تکاندن گردو به بالای درخت رفته بود به دلیل وزش باد کنترل خود را از دست داده و به پائین پرتاب شد”.

وی گفت: “پس از وقوع این حادثه ماموران فوریتهای پزشکی در محل حاضر شده و مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند که متاسفانه به علت وارد آمدن ضربه به سر فوت کرد”.

رئیس فوریت‌های پزشکی نهاوند گفت: “عصر روز گذشته نیز فردی نسبتا مسن در حین تکاندن گردو از درخت به پائین سقوط کرد و دچار مصدومیت شد”.

مرگ یک کارگر در تبریز

به گزارش ایلنا، سحرگاه روز جاری یک کارگر منطقه ۴ شهرداری تبریز در محدوده خیابان شریعتی حین کار بر اثر حادثه تصادف جان خو را از دست داد.

در این گزارش، هویت این کارگر “سعدیار حضرتی” ۵۳ ساله عنوان شده است.

یک منبع کارگری در شهر تبریز با بیان اینکه در طی ۹ سال اخیر نزدیک ۱۵ به نفراز کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری تبریز بر اثر حادثه تصادف جان باخته‌اند، افزود: “نامناسب بودن محیط کار و اینکه اکثرا در معابر خطرناک کار می‌کنند، انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا و عواملی مثل نداشتن امنیت شغلی و از همه مهمتر تامین نشدن معیشت کارگر همه دست به دست هم می‌دهد و شرایط نامساعد محیط کار برای کارگران به وجود می‌آورد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید