خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ ساعت ۹:۵۰:۰۱

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی از اتهامات انتسابی تبرئه شد

ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی از اتهامات انتسابی تبرئه شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۶ مهر، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. در این جلسه آقای فیروزی از اتهامات مطروحه تبرئه شد. وی پیشتر طی ابلاغیه ای به دادسرای راسک احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ماده ۱۸، روز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، وی از اتهامات «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام از طریق ترویج مسیحیت» تبرئه شد.

هرانا پیشتر از احضار ابراهیم فیروزی به دادسرای راسک خبر داده بود.

ابراهیم فیروزی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و راهی زندان اوین شد. وی توسط دادگاه انقلاب رباط کریم از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق برگزاری کلاس‌های مذهبی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان محکوم شد. آقای فیروزی مجددا در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد. در فروردین ۱۳۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام “تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور” موضوع ماده ۴۹۸ قانون مجازات، به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط دادگاه تجدیدنظر که در ۲۵ دی ماه ۱۳۹۵ تشکیل شده بود، عینا  تایید شد.

این نوکیش مسیحی در دوران محکومیت خود از دسترسی به خدمات پزشکی و اعزام به مرخصی محروم بوده است. مسئولین زندان پس از فوت مادر آقای فیروزی در آذرماه سال ۹۷ نیز از اعزام وی به مرخصی سر باز زدند. آقای فیروزی سرانجام در تاریخ ۴ آبان ۹۸، با پایان دوره محکومیت ۵ ساله خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

آقای فیروزی از از تاریخ ۱ آذرماه سال گذشته پس از ۷ سال زندان، به منظور سپری دوره تبعید خود به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان سرباز محکوم شد. لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد. وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید