خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب

تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در تاریخ ۱۵ مهر ۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. این جلسه که قرار بود در تاریخ ۲۵ مرداد امسال برگزار شود، در تاریخ مقرر برگزار نشد و به تعویق افتاد. آقای عرفانیان کاسب در تاریخ ۷ اردیبهشت امسال در پی حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی در تاریخ  ۹ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در دادگاه انقلاب تهران تعیین شد.

بر اساس این ابلاغیه آقای عرفانیان کاسب باید ساعت ۹ صبح روز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم حاضر شود.

اتهام مطروحه علیه این وکیل دادگستری “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است. از مصادیق این اتهام، مصاحبه‌های ایشان در مورد قتل موکلش علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ با رسانه‌های داخلی و بازنشر آن توسط رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور است.

این جلسه که قرار بود در تاریخ ۲۵ مردادماه امسال برگزار شود، در تاریخ مقرر برگزار نشد و به تعویق افتاد.

محمدهادی عرفانیان کاسب روز یکشنبه ۷ اردیبهشت در پی حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. آقای عرفانیان کاسب در جریان این جلسه بازپرسی که وکلای او اجازه حضور نداشتند، مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

این وکیل دادگستری نهایتا با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان سیاسی از جمله پرونده راحله راحمی ‌پور، مرجان داوری، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ و برخی از شهروندان بهایی را برعهده داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید