خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ساعت ۱۲:۴۹:۱۲

    خانه  > زندانیان  >  زینب جلالیان به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد

زینب جلالیان به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳ مهرماه، زینب جلالیان، زندانی سیاسی، از زندان کرمان به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد. وی در تاریخ ۵ تیرماه سال جاری از زندان قرچک ورامین خارج و به زندان کرمان تبعید شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، روز پنجشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۹، زینب جلالیان، زندانی سیاسی، از زندان کرمان به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است؛ وی طی یک تماس تلفنی به خانواده اش اعلام کرده که به زندان دیزل‌آباد کرمانشاه منتقل شده است.

زینب جلالیان در تاریخ ۵ تیرماه از زندان قرچک ورامین خارج و به زندان کرمان تبعید شد.

خانم جلالیان که روز شنبه ۳۱ خردادماه با طرح خواسته انتقال خود به زندان خوی و یا زندان اوین اعتصاب غذا کرده و پس از مدتی به اعتصاب خود پایان داد.

زینب جلالیان در تاریخ ۸ اردیبهشت امسال به دلایل نامشخصی از زندان خوی خارج و نهایتا در تاریخ ۱۳ اردیبهشت به بند قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد. پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده جلالیان در این خصوص به هرانا گفت: «زینب جلالیان پس از خروج از زندان خوی ابتدا به زندان ارومیه و از آنجا به کرمانشاه، سپس به زندان اوین و نهایتا به بند قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد.»

گفتنی است، یکی از وکلای خانم جلالیان، وکالت خود را لغو و امیرسالار داودی، دیگر وکیل وی نیز به حبس محکوم شده و در حال سپری کردن مدت محکومیت خود است. در حال حاضر هیچ وکیلی برای پیگیری پرونده، وضعیت پزشکی و یا اعزام این زندانی سیاسی به مرخصی وکالت او را بر عهده ندارد.

سال ۹۷ نیز سازمان عفو بین الملل در گزارشی از مشکلاتی چون ”ناخونک چشم، عوارض روده و کلیه و برفک دهان” که موجب اختلال در غذا خوردن وی شده نام برده بود. بنا بر این گزارش خانم جلالیان بارها درخواست اعزام به بیمارستان و انجام آزمایشات پزشکی را نموده است که با مخالفت مسئولان زندان مواجه شده است.

زینب جلالیان در سال ۱۳۸۶ بازداشت و در سال ۱۳۸۸ به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام محاربه از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام او در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تایید اما با یک درجه تخفیف مورد عفو قرار گرفته و محکوم به حبس ابد تقلیل یافت.

بنا به گفته خانم جلالیان در زمان بازداشت از طریق شلاق بر کف پا، مشت به شکم، کوباندن سر به دیوار و تهدید به تجاوز مورد آزار و شکنجه قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید