خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارکنان بیمارستان‌های اهواز و کارگران شهرداری های سده و نوکنده

معوقات مزدی کارکنان بیمارستان‌های اهواز و کارگران شهرداری های سده و نوکنده

خبرگزاری هرانا – کارکنان شرکتی و پیمانکاری بیمارستان‌های اهواز از معوقات مزدی ۳ ماهه خود خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری های سده و نوکنده نیز ۳ تا ۶ ماه معوقات مزدی طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارکنان شرکتی و پیمانکاری بیمارستان‌های اهواز از معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته جمعی از این شهروندان: “در شرایط سخت بیماری کرونا که همه مردم خود را مدیون کادر درمان می‌دانند در اهواز هیچ مسئولی در فکر کادر شرکتی و پیمانکاری درمان و پشتیبانی بیمارستان‌های اهواز نیست الان سه ماه است که با ما قرداد نبسته اند و می‌گویند این هفته حقوق می‌دهیم، هفته بعد حقوق می‌دهیم و در این احوال و شرایط سخت زندگی همه این پرسنل در دو شیفت یا پس از اتمام شیفت اقدام به مسافرکشی و شغل دوم می‌کنند. و وقتی اعتراض می‌کنیم می‌گویند همینی که هست ما هم از ترس اخراج شدن مجبور به سکوت هستیم(جمعی از پرسنل شرکتی و پیمانکاری بیمارستانهای، گلستان، امام خمینی، رازی، بقایی_۲_اهواز)

معوقات کارگر شهرداری سده

به گزارش ایلنا، پرداخت دستمزد حدود ۳۲ کارگر مجموعه شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس دست‌کم سه ماه به تاخیر افتاده است.

به گفته این کارگران: “حدود ۳۲ کارگر در شهرداری سده و سازمان‌های وابسته به آن به‌صورت پیمانی و قراردادی مشغول به کار هستند که مطالبات مزدی آنها از تیر ماه سال جاری به تاخیر افتاده است”.

این کارگران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه افزودند: “در حالی سه ماه مزد معوقه طلبکاریم که مطالبات مزدی ما در اردیبهشت ماه سال جاری به‌طور کامل پرداخت نشده است. یک ونیم ماه حقوق از سال ۹۷ نیز طلبکاریم”.

آنها با بیان اینکه “آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به دستمزد خرداد ماه سالجاری است که اخیرا دریافت کرده‌ایم” افزودند: “البته جدا از معوقات مزدی، پرداخت حق بیمه کارگران نیز به تاخیر افتاده و با مشکلاتی روبروست”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری نوکنده

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران بخش های مختلف شهرداری نوکنده از عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ماه ها حقوق و حق بیمه کارگران بخش های مختلف شهرداری نوکنده اعم از خدمات شهری و آتش نشانی در استان گلستان پرداخت نشده است.

به گفته یکی از کارگران خدماتی شهرداری نوکنده: “۵ ماه حقوق ما پرداخت نشده است”.

یکی دیگر از کارگران این شهرداری گفت: “بدلیل پرداخت نشده ماه ها حق بیمه دفترچه های بیمه آنها تمدید نشده است”.

یکی از آتش نشانان این شهرداری نیز از معوقات مزدی ۶ ماه خود خبر داد.

نوکَنده یکی از شهرهای شهرستان بندرگز در استان گلستان ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید