خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علیرضا کفایی به حبس محکوم شد

علیرضا کفایی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا کفایی معلم بازنشسته و فعال سیاسی، توسط دادگاه انقلاب گچساران به شش ماه حبس محکوم شد. حکم صادره به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام آقای کفایی در تاریخ ۲۹ شهریورماه  برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از افتونیوز، علیرضا کفائی معلم بازنشسته و فعال سیاسی، با حکم دادگاه انقلاب شهرستان گچساران به شش ماه حکم تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به کهولت سن این حکم به مدت یک سال به حالت تعلیق در آمده است.

این فعال سیاسی در خصوص اتهام انتسابی می گوید: “در عنوان اتهامی صراحتا توهین به رهبری نوشته شده است در حالی که در متن رای دادگاه مشخصا عنوان «انتقاد به رهبری» نوشته شده است و در ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی که قاضی دادگاه به آن استناد کرده صرفا «اهانت به رهبری» مصداق مجازات دانسته شده است”.

در تاریخ ۱۹ شهریورماه، رئیس انجمن اسلامی معلمان گچساران، طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی توسط محمدجواد کریمی نژادیان مدیر دفتر دادگاه کیفری این شهرستان، به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

جلسه دادگاه آقای کفایی در تاریخ ۲۹ شهریورماه برگزار شد.

علیرضا کفایی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. آقای کفایی در تاریخ ۹ بهمن‌ماه ۹۸، با شکایت دفتر امور حقوقی و قوانین شورای نگهبان، در محل کارش توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و در نهایت توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک شهر یاسوج، از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به استناد ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

علیرضا کفایی، معلم بازنشسته و فعال سیاسی و فرهنگی است. آقای کفایی رئیس انجمن اسلامی معلمان گچساران، عضو انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد و دبیر شورای اصلاح‌طلبان گچساران است. وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به عنوان قائم مقام ستاد حسن روحانی در شهرستان گچساران فعالیت می‌کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید