خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  قوه قضائیه از مرگ یک زندانی خبر داد

قوه قضائیه از مرگ یک زندانی خبر داد

خبرگزاری هرانا – مرکز رسانه قوه قضاییه امروز سه شنبه ۱ مهرماه، با صدور اطلاعیه ای مرگ یک زندانی در یکی از زندان‌های استان تهران را تائید کرد و مدعی شد که فرد فوت شده از تنگی نفس رنج می‌برده است. این در حالی است که مرخصی استعلاجی و عدم تحمل حبس ازجمله پیش‌بینی‌های قانون‌گذار برای زندانیان بیمار است که درخصوص این زندانی لحاظ نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز سه‌شنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۹، مرکز رسانه قوه قضاییه با صدور اطلاعیه ای مرگ یک زندانی در یکی از زندان‌های استان تهران را تائید کرد.

طی روزهای گذشته گزارشی مبنی بر فوت یک شهروند بازداشتی در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه‌ها ازجمله سایت کلمه منتشر شد. بر اساس این گزارشات “نادر مختاری از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در شهر کرج بوده‌ است که پس از اعتراضات مفقود شده و خانواده او پس از یک ماه وی را در حالی که در کما بوده است در بیمارستان شهدای شهر ری شناسایی و پیدا می‌کنند. وی بلافاصله قبل از نوروز ۱۳۹۹ و پس از بهوش آمدن و برخلاف نظر پزشکان متخصص و خانواده توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاهی در تهران منتقل شده با وضعیتی وخیم زندانی می‌شود”.

مرکز رسانه قوه قضاییه در این خصوص مدعی شد؛ این زندانی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان نبوده و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود از بابت ارتکاب “سرقت” در زندان بوده است.

مدیر کل زندان‌های استان تهران نیز با اشاره به اینکه متهم از ۶ بهمن‌ماه ۹۴ در زندان تهران بزرگ نگهداری شده است، مدعی شد: محکوم علیه از ابتدا که به زندان معرفی شده است بیماری تنگی نفس داشت و به علت ابتلا به بیماری و علی‌رغم پیگیری‌های جدی درمانی و چندین مرحله اعزام به بیمارستان‌های مختلف، متاسفانه در روز شنبه ۲۹ شهریور ۹۹ فوت می‌کند”.

در اطلاعیه قوه قضاییه آمده است که “محکوم به دلیل نداشتن شرایط در سال ۹۸ حتی یک ساعت نیز از مرخصی خود استفاده نکرده است”.

این در حالی است که مرخصی استعلاجی و عدم تحمل حبس ازجمله پیش‌بینی‌های قانون‌گذار برای زندانیان بیمار است که درخصوص این زندانی لحاظ نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید