خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۳۱ شهریورماه، جمعی از کارگران کارخانه قند شهرستان تربت جام در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان و شماری از کارگران شرکت صنعتی و معدنی کارکاوان جلیلی واقع در شهرستان سوادکوه در مقابل فرمانداری این شهرستان، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه قند شهرستان تربت جام در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان تجمع کردند.

نماینده کارگران در این خصوص گفت: “از سال ۱۳۹۷ اضافه کار و بیمه تامین اجتماعی از شهریور ۱۳۹۸ و از ابتدای سال ۱۳۹۹ حقوق کارگران کارخانه‌ قند تربت جام از سوی کارفرما پرداخت نشده است”.

وی افزود: “از آبان ماه سال ۱۳۹۷ پیگیر حقوق‌مان بودیم و با مسئولان استانی و شهرستانی مکاتبه و حتی بصورت حضوری ملاقات داشتیم و مسئولان فقط وعده داده اند اما تا به حال هیچ اقدامی نشده است”.

این کارگر علت بدهکاری کارخانه را کمبود مواد اولیه و چغندر و نبود نقدینگی و همچنین بورسی بودن مدیران کارخانه عنوان کرده و ادامه داد: “امروز قرار بود با مسئولان شهرستان جلسه ای در مصلی تربت جام داشته باشیم که این جلسه از طرف مسئولان کنسل شد و گفتند جلسه ای را با حضور مدیران کارخانه برگزار خواهیم کرد”.

تجمع کارگران شرکت صنعتی و معدنی کارکاوان جلیلی

به گزارش ایران اینترنشنال، دیروز یکشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت صنعتی و معدنی کارکاوان جلیلی واقع در شهرستان سوادکوه در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این کارگران از جمله مطالبات خود را اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، بهداشت محیط و تکمیل تجهیزات ایمنی در معدن، عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید