خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  بازداشت یک طلبه اهل سنت در شهرستان سراوان

بازداشت یک طلبه اهل سنت در شهرستان سراوان

خبرگزاری هرانا – در تاریخ ۷ شهریورماه، یک طلبه اهل سنت ساکن در شهرستان سراوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. با گذشت بیش از ۲۰ روز از زمان بازداشت، تاکنون از سرنوشت این شهروند اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در تاریخ ۷ شهریور ماه ۹۹، یک طلبه حوزه علمیه اهل سنت، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سراوان، بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروند “علی نصرت زهی” ۱۹ ساله فرزند عبدالباقی، مشغول به تحصیل در حوزه علمیه دارالقرآن سراوان، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “با وجود پیگیری خانواده آقای نصرت زهی، به مراجع امنیتی و قضایی تاکنون از سرنوشت این شهروند اطلاعی بدست نیامده است و فقط به آنها گفته‌اند که وی به زاهدان منتقل شده است.”

با گذشت بیش از بیست روز، تاکنون از اتهام مطروحه و سرنوشت این شهروند اطلاع در دست نیست.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهل سنت به عنوان یک مذهب به رسمیت شناخته شده ولی به دلیل اینکه حکومت مذهبی ایران به تشیع گرایش دارد، بسیاری از حقوق اهل سنت در ایران بصورت سیستماتیک نقض می‌شود.

لازم به ذکر است نهادهای بین‌المللی بارها مقامات جمهوری اسلامی را به اعمال محدودیت‌های برای پیروان مذاهب غیر از مذهب رسمی حکومت متهم کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید