خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ساعت ۱۸:۵۶:۲۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار ۵ نویسنده و روزنامه نگار به دادگاه کیفری استان خوزستان

احضار ۵ نویسنده و روزنامه نگار به دادگاه کیفری استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – پنج تن از روزنامه‌نگاران و نویسندگان در شهرستان آبادان به نام های ماندانا صادقی، داریوش معمار، هدی کریمی صدر، کوروش کرم پور و سیدحسن موسوی، از بابت اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری به دادگاه کیفری استان خوزستان احضار شدند. پیشتر در آذرماه سال ۹۸، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان با صدور قرار نهایی حکم جلب این شهروندان را صادر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، پنج تن از روزنامه‌نگاران و نویسندگان در شهرستان آبادان به نام های ماندانا صادقی، داریوش معمار، هدی کریمی صدر، کوروش کرم پور و سید حسن موسوی، به دادگاه کیفری استان خوزستان احضار شدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری” باید ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ صدور احضاریه، جهت حضور در جلسه دادرسی دادگاه مذکور اقدام کنند.

در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸،  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه ماندانا صادقی، روزنامه نگار در شعبه اول دادگاه انقلاب آبادان برگزار شد.

گفتنی است، در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، ماندانا صادقی، بر اساس ابلاغ دادگستری به شعبه‌ ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان مراجعه کرده و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تفهیم اتهام شده و با قرار کفالت آزاد شده بود.

در آذرماه سال ۹۸، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان با صدور قرار نهایی حکم جلب این پنج شهروند را صادر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید