خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  انتقال سه شهروند بازداشت شده در بوکان به زندان ارومیه

انتقال سه شهروند بازداشت شده در بوکان به زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر طاهر شیخی، فایق شریعت‌پناه و آمانج حمزه‌لویی پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه‌ اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شدند. این شهروندان پیشتر در مرداد ۹۹ به صورت جداگانه توسط نیروهای امنیتی در بوکان بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای اخیر، سه شهروند اهل بوکان به نام های طاهر شیخی، فایق شریعت‌پناه و آمانج حمزه‌لویی، پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه‌ اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

بر اساس این گزارش این سه شهروند طی روزهای اخیر به زندان ارومیه منتقل و پس از دو روز نگهداری در بند امن این زندان، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور، به بند مشاوره منتقل شده و روز بعد به بند زندانیان سیاسی انتقال یافتند.

روز پنجشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۹، آمانج حمزه لویی و روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه فایق شریعت پناه توسط نیروهای امنیتی در بوکان بازداشت شدند. بازداشت طاهر شیخی نیز در مردادماه سال جاری صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش دلیل بازداشت هر سه نفر در ارتباط با “فعالیت های مذهبی”، بدون ارائه حکم قضایی و همراه با تفتیش منزل صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید