خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هنگامه شهیدی به مرخصی اعزام شد

هنگامه شهیدی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۷ شهریور، هنگامه شهیدی، روزنامه نگار و فعال سیاسی با تودیع وثیقه از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف، روز پنجشنبه ۲۷ شهریور، هنگامه شهیدی، روزنامه نگار محبوس در زندان اوین برای رسیدگی درمانی به مرخصی ۳ روزه اعزام شد.

بر اساس این گزارش، مرخصی خانم شهیدی با تودیع وثیقه صورت گرفته است.

وی پیش از این در ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۸، به مرخصی اعزام شد و روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۹۹ با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت.

هنگامه شهیدی، در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۵، از بابت اتهام ارتباط با یک رسانه توسط نیروهای وزارت اطلاعات در مشهد بازداشت شد. مصطفی ترک همدانی، مدتی بعد گفت مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران و وزارت اطلاعات شاکی وی است. هنگامه شهیدی پس از حدود ۶ ماه بازداشت موقت در تاریخ ۷ شهریور سال ۹۶ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد؛ اما مجددا در تاریخ ۵ تیرماه ۹۷ در جزیره کیش بازداشت و راهی زندان شد.

این روزنامه نگار در آذرماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و فعالیت های اجتماعی و خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

پیشتر مصطفی ترک همدانی، بخشی از اتهامات خانم شهیدی را “فعالیت تبلیغی علیه نظام و افترا و توهین و نشر اکاذیب” عنوان کرده بود.

اواسط دی ماه سال گذشته خانم شهیدی، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از تلاش برای انتقال او به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) در تاریخ ۹ دی ماه ۹۸ خبر داد. این در حالی است که خروج این روزنامه نگار از بند زنان به بهانه اعزام وی به بیمارستان طالقانی برای درمان بیماری قلبی او صورت گرفته بود. وی پس از مقاومت در برابر ماموران زندان در بیمارستان رازی نهایتا به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید