خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ ساعت ۱۴:۴۹:۵۱

    خانه  > اقلیت های ملی  >  میرموسی ضیا گرگری به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد

میرموسی ضیا گرگری به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنج‌شنبه ۲۷ شهریور طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داده است. آقای ضیا گرگری روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد.

آقای ضیا گرگری روز پنج‌شنبه ۲۷ شهریور طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داده است. این تماس پیش از گفتن دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه توسط نیروهای امنیتی قطع شده است.

میرموسی ضیا گرگری روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران پس از بازداشت آقای ضیا گرگری اقدام به تفتیش منزل و محل کاری وی کرده و تعدادی از وسایل شخصی ایشان ازجمله تلفن همراه و کامپیوتر وی را ضبط کرده و با خود بردند.

از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروند تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

میرموسی ضیا گرگری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای ضیا گرگری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه شهرستان نقده از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و به دلیل عدم سابقه کیفری حکم وی به ۲۰ روز حبس کاهش پیدا کرد و آزاد شد. وی پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید