خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا واثقی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا واثقی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا واثقی فعال ترک (آذربایجانی) در بخش دوم پرونده روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو اردبیل برگزار شد. آقای واثقی پیشتر در بخش نخست این پرونده توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا واثقی فعال ترک (آذربایجانی) در دادگاه کیفری دو اردبیل برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو اردبیل برگزار شد، آقای واثقی از بابت اتهام “تمرد نسبت به ماموران دولتی” مورد محاکمه قرار گرفت.

یک منبع مطلع از پرونده آقای واثقی در خصوص چگونگی برگزاری این جلسه دادگاه به هرانا گفت: «پیش از شروع جلسه دادگاه مامورین امنیتی که بعنوان شاکی خصوصی در پرونده نامشان قید شده، جلسه خصوصی با رئیس دادگاه داشتند و قاضی دادگاه در جلسه رسیدگی نیز عنوان کرده که آقای واثقی باید از مامورین لباس شخصی حتی اگر حکم نشان ندهند تبعیت می‌کرد که این امر با مخالفت شدید وی مواجه شد.

رضا واثقی در این بخش از پرونده خود در تاریخ ۱۴ مردادماه امسال طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شد ظرف ۵ روز از زمان درج این ابلاغیه در سامانه ثنا جهت اخذ آخرین دفاع در این شعبه حاضر شود.

رضا واثقی پیشتر در بخش دیگر این پرونده توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد از بابت اتهام مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب نامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

رضا و علی واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد امسال در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی برای هر کدام به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. محل کسب این فعالین نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید