خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ ساعت ۲۰:۳۰:۴۱

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی موقت سه شهروند در چابهار همزمان با بازداشت یک شهروند در زاهدان

آزادی موقت سه شهروند در چابهار همزمان با بازداشت یک شهروند در زاهدان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۵ شهریور، مهدی حملی، ارسلان حملی و حسام حملی شهروندان اهل چابهار، با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شدند. این شهروندان در فروردین ۹۹ توسط ماموران اطلاعات بازداشت شده بودند. همچنین روز سه شنبه ۲۴ شهریور، ذبیح الله کوهکن شهروند سیستانی، که اوایل ماه جاری بهمراه ۱۱ تن دیگر بازداشت شده بود، پس از آزادی، مجددا به اداره اطلاعات زاهدان احضار و بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مهدی حملی، ارسلان حملی و حسام حملی روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ۹۹، با تودیع قرار وثیقه از زندان چابهار آزاد شدند.

بر اساس این گزارش این سه شهروند در فروردین ماه امسال در حالی که برای تعمیرات خودرو به شهر ایرانشهر رفته بودند، توسط ماموران اطلاعات بازداشت شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این سه شهروند در اوایل بازداشت در ایرانشهر، پس از آن به زاهدان، و در اواخر دوران بازداشت به زندان چابهار منتقل شدند.”

همچنین در تاریخ ۲۴ شهریور ماه ۹۹، ذبیح الله کوهکن شهروند اهل زاهدان به وزارت اطلاعات این شهر احضار و مجددا بازداشت شد.

وی پیشتر در تاریخ ۶ شهریور ماه، به همراه ۱۱ شهروند دیگر از جمله ۶ کودک بازداشت شده بود. از میان بازداشت شدگان، حمیدرضا کوهکن کماکان در بازداشت بسر می‌برد و باقی آنان از جمله ذبیح الله کوهکن طی روزهای اخیر آزاد شده‌ بودند.

لازم به یادآوری است که بازداشت این شهروندان با شکستن درها و شیشه‌های منزلشان و همچنین ضرب و شتم و توهین از سوی ماموران امنیتی همراه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید