خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ناهید فتحعلیان برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ناهید فتحعلیان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ناهید فتحعلیان، معلم بازنشسته روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. خانم فتحعلیان که در تاریخ ۲۶ فروردین امسال توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است، اکنون با گذشت ۵ ماه از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ناهید فتحعلیان، معلم بازنشسته در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

در جریان این جلسه دادگاه که با حضور ناهید فتحعلیان و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد، خانم فتحعلیان از بابت اتهاماتی ازجمله اجتماع و تبانی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و تخریب اموال دولتی محاکمه شده است.

دادگاه در خصوص مصداق این اتهامات به حضور وی در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در تهران، پخش پوستر و تراکت‌هایی با محتوای “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اعتراض به وضعیت معلمان و بازنشستگان” و ویدئویی ضبط شده از دوربین مداربسته منتسب به وی مبنی بر مشارکت وی در تخریب و تحریق یک بانک در تهران استناد کرده است.

گفته می‌شود خانم فتحعلیان در مراحل ابتدایی رسیدگی به پرونده به اتهامات دیگری ازجمله “محاربه” نیز  متهم شده بود اما در جلسه مورد اشاره این اتهام طرح نشد، هر چند این مسئله به تنهایی برای نتیجه گیری از بابت حذف این اتهام از پرونده کفایت نمی کند.

خانم فتحعلیان در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پس از چند روز بازجویی به بند زندان اوین اوین منتقل شد اما در تاریخ ۲۰ اردیبهشت جهت ادامه بازجویی‌ها به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این معلم بازنشته نهایتا اواسط شهریورماه امسال با اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد.

خانم فتحعلیان پیشتر در جریان مراحل بازجویی در خصوص مواردی ازجمله پخش پوستر و تراکت‌هایی با محتوای “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تحت بازجویی قرار گرفته بود.

خانم فتحعلیان اکنون با گذشت ۵ ماه از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

بازداشت ناهید فتحعلیان همراه با بازداشت دستکم ۱۷ شهروند دیگر با اتهامات مشابه بوده است.

اتهام مشترک این شهروندان علیرغم پرونده‌های جداگانه  “همکاری با یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)” عنوان شده است.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال در گزارشی به شرح وضعیت بند زنان زندان اوین، معرفی زندانیان ساکن این بند و ارائه نقشه طبقات مختلف این بند جهت آشنایی بیشتر با این محل پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید