خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت میرموسی ضیا گرگری توسط نیروهای امنیتی در نقده

بازداشت میرموسی ضیا گرگری توسط نیروهای امنیتی در نقده

خبرگزاری هرانا – میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران پس از بازداشت آقای ضیا گرگری اقدام به تفتیش منزل و محل کاری وی کرده و برخی از وسایل شخصی ایشان ازجمله تلفن همراه و کامپیوتر وی را با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی)  توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت شد.

ماموران پس از بازداشت آقای ضیا گرگری اقدام به تفتیش منزل و محل کاری وی کرده و تعدادی از وسایل شخصی ایشان ازجمله تلفن همراه و کامپیوتر وی را ضبط کرده و با خود بردند.

از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروند تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

میرموسی ضیا گرگری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای ضیا گرگری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه شهرستان نقده از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و به دلیل عدم سابقه کیفری حکم وی به ۲۰ روز حبس کاهش پیدا کرد و آزاد شد. وی پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید