خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در الیگودرز و داراب

رهایی دو زندانی از اعدام در الیگودرز و داراب

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای الیگودرز و داراب که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت یا جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در الیگودرز واقع در استان لرستان، پس از تحمل ۱۲ سال حبس، از چوبه دار رهایی یافت.

هوشنگ فتحی رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز در این رابطه اظهار کرد: “حدود ۱۲ سال پیش در یکی از شهرستان‌های استان خوزستان بر اثر نزاع فردی میان دو جوان، یکی از آنان که اهل الیگودرز بوده است به قتل می‌رسد”.

وی افزود: “پس از صدور حکم اعدام، به منظور مصالحه و حل و فصل موضوع، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان وارد عمل شده و با تلاش بسیار و با کمک بزرگان و ریش سفیدان دو طایفه، سرانجام پس از گذشت ۱۲ سال در تاریخ ۲۰ شهریور امسال، رضایت خانواده مقتول کسب و فرصت حیات مجدد به متهم عطا شد”.

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در داراب

به گزارش همشهری آنلاین، صادق صادقی، رئیس دادگستری داراب گفت: “خانواده شیردل از متهم به قتل فرزند خود که در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۸۱ جان خود را از دست داده بود، گذشتند. متهم مدت ۱۸ سال در زندان بود و پس از گذراندن مراحل قضایی و تایید رای دادگاه قرار بود تا چند روز دیگر به دار مجازات آویخته شود”.

آذر شهسواری، مسئول گروه سفیران صلح و دوستی انجمن حمایت از زندانیان کشور نیز گفت: “در چند روز گذشته با حضور در خانه آقای شیردل، با وی و خانواده‌اش بسیار صحبت شد و نهایتا ایشان در تاریخ ۲۵ شهریور متقاعد شدند تا از اعدام متهم به قتل فرزندشان صرف نظر کنند”.

داراب از شهرستان‌های شرقی فارس است که فاصله مرکز آن تا شیراز ۲۲۵ کیلومتر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید