خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / طی ۵ ماه ابتدای سال؛ مرگ ۵۵ کارگر در مازندران

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / طی ۵ ماه ابتدای سال؛ مرگ ۵۵ کارگر در مازندران

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در دماوند دچار حادثه شدند. طی این حادثه دو کارگر جان خود را از دست داده و دو کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹، رئیس هلال‌احمر دماوند از مرگ ۲ کارگر و مصدومیت دو تن دیگر در اثر ریزش آوار خاکبرداری به داخل یک کانال تاسیساتی در مجتمع برف‌شهر آبعلی خبر داد.

سعید طاهری در این خصوص اظهار کرد: “حدود ساعت ۱۱ صبح امروز یک مورد گزارش حادثه ریزش آوار خاکبرداری در این مجتمع گزارش شد و عوامل امدادی هلال‌احمر و اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “کارگران داخل کانال بر اثر این حادثه زیر آوار گرفتار شده بودند و تلاش نیروهای امدادی به نجات جان دو نفر از مصدومان حادثه منجر شد”.

دماوند از جمله شهرستان‌های استان تهران بوده و شهر آبعلی از توابع این شهرستان است.

مرگ ۵۵ کارگر در استان مازندران در طی ۵ ماه اول سال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: “۵۵ نفر به علت حوادث کار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه در استان جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۵درصد افزایش داشت”.

دکتر علی عباسی علت مرگ این افراد را بدین صورت تشریح کرد: “۲۵ نفر در اثر سقوط از بلندی ، ۱۶ تن در اثر برق گرفتگی، ۱۱ کارگر در اثر برخورد با جسم سخت، یک نفر در اثر سوختگی و یک کارگر در اثر وقوع سایر حوادث کار جان خود را از دست داده اند”.

عباسی افزود: “بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۳مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در فروردین ماه ثبت شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید