خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در مشهد

اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در مشهد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز سه شنبه ۲۵ شهریور‌ماه، حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام “تجاوز به عنف” به بیش از ۱۰ بار اعدام محکوم شده بودند، در زندان مشهد به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹، حکم اعدام دو زندانی در زندان مرکزی مشهد اجرا شد.

این دو زندانی پیشتر از بابت اتهام “تجاوز به عنف” به بیش از ۱۰ بار اعدام محکوم شده بودند.

بر اساس این گزارش، در سال ۹۲ در پی شکایت یک زن جوان و با ارائه پاره ای از مشخصات یک خودرو سواری و چهار سرنشین آن، پلیس آگاهی با کسب مجوزهای قضایی به ردیابی خودروی مورد اشاره زن جوان پرداختنه و این چهر نفر در منطقه تنگراه بازداشت می شوند.

در این گزارش آمده است که” اعضای باند «برمودا» در ادامه بازجویی ها و تحقیقات قضایی، به ۳۶ مورد تجاوز به عنف اعتراف کردند که ۱۰ مورد آن را در مشهد انجام داده بودند.

سرانجام با پایان یافتن جلسات دادگاه، تعدادی از اعضای این باند به اعدام محکوم شدند که حکم دو برادر بعد از تایید دیوان عالی کشور سپیده دم امروز در زندان مرکزی مشهد به اجرا درمی آید و پرونده محکوم به اعدام دیگر همچنان مراحل قانونی را طی می کند.

در این گزارش اشاره ای به هویت این افراد نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید