خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم ۷۴ ضربه شلاق برای یک متهم در کرمانشاه

صدور حکم ۷۴ ضربه شلاق برای یک متهم در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – حکم ۷۴ ضربه شلاق یک متهم در کرمانشاه در دادگاه تجدید نظر این استان تایید شد. این متهم در دی ماه ۹۸، توسط دادگاه کیفری ۲ شهرستان کرمانشاه، در کنار سایر مجازات ها به تحمل ۷۴ ضربه شلاق که به مدت یک سال تعلیق شده است محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام نیوز، یکی از مدیران ارشد و اجرایی شهر کرمانشاه در پی توهین و تهدید تلفنی یکی از شهروندان به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

این شهروند با بیان اینکه دلیل فحاشی مدیر محکوم شده، اختلاف کاری بوده است، مدعی شد: “برای کار سراغ این آقا رفتم و مشکلاتی در کار بنده پیش آمد در ارتباط تلفنی بودیم که وی بدون هیچ دلیلی شروع به فحاشی علیه بنده کرد، وقتی به او متذکر شدم که به این دلیل از او شکایت خواهم کرد، تهدیداتش شروع شد و به طروق مختلفی بنده را تهدید کرد. چون من فایل صوتی تهدیدات و توهین‌هایش را داشتم نهایتاً از او شکایت کردم اما او در دادگاه منکر انتساب فایل صوتی به خودش شد که دادگاه هم فایل مکالمات را به پلیس آگاهی ارجاع داد و آن‌ها صدا را تائید کردند.”

در این گزارش آمده است، بنابر حکم صادره، این مدیر مورخ ۲۵ دی ۹۸، توسط شعبه ۱۰۸ دادگاه کیفری ۲ شهرستان کرمانشاه به پرداخت یک میلیون ریال به دلیل توهین و تحمل ۷۴ ضربه شلاق به خاطر تهدید محکوم شده است. البته حکم صادره از سوی دادگاه به مدت یکسال تعلیق شده است.

هرچند حکم از سوی مدیر متخلف با اعتراض مواجه شده و به دادگاه تجدید نظر ارجاع شد. این دادگاه نیز با بررسی پرونده نهایتاً رای دادگاه بدوی را تائید و حکم را قطعی اعلام کرد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید