خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت اکبر باقری در زندان تهران بزرگ

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت اکبر باقری در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – اکبر باقری، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ علیرغم نیاز به عمل جراحی کماکان از رسیدگی پزشکی محروم است. آقای باقری از مشکل روده بزرگ و خونریزی در این ناحیه رنج می‌برد و نیاز به انجام عمل هموروئید دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر باقری، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ علیرغم نیاز به عمل جراحی کماکان از رسیدگی پزشکی محروم است.

آقای باقری از زمان بازداشت با مشکلاتی چون کمبود هموگلوبین خون، مشکلات روده، کبد و هموروئید درگیر است.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای اکبری در این خصوص به هرانا گفت: “مسئولان زندان هر بار تنها قول اعزام آقای باقری به بیمارستان و انجام عمل هیموروئید را می‌دهند اما کاری نمی‌کنند. هر وقت که حالش بد می‌شود او را به بهداری منتقل می‌کنند و تنها یک برگ قرص آهن و پماد می‌دهند. با هر بار ایجاد مشکل حدود ۱ ماه خونریزی می‌کند و مدام دل درد دارد. حتی پزشک بهداری هم گفته که باید فورا عمل شود. از طرف دیگر تعداد داروها هم کم است و اثر نمی‌کنند. الآن تنها بهانه آنها برای عدم اعزام به بیمارستان آن است که می‌گویند خانواده باید به صورت اینترنتی نوبت بگیرند اما در موعد مقرر اعزام را انجام نمی‌دهند”.

اکبر باقری، زندانی سیاسی که اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ بدون اطلاع قبلی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ تبعید شد، در وضعیت نامناسبی از بابت سلامتی بسر می برد. وی در تابستان سال ۹۸ در اعتراض به این انتقال و وضعیت پزشکی خود به مدت ۱۸ روز دست به اعتصاب غذا زد. او پیشتر نیز به همین دلیل مدتی اعتصاب غذا کرد.

اکبر باقری خردادماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و نهایتا پس از دو ماه تحمل بازجویی و سلول‌های انفرادی در زندان دیزل آباد کرمانشاه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد. این شهروند کرمانشاهی مجددا در اسفندماه همان سال (۱۳۹۶) در جریان تجمع مال‌بختگان در مقابل مجلس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. آقای باقری مدت ۴۸ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین (موسوم به بند ۲۰۹) نگهداری و در فروردین‌ماه ۹۷ به بند ۴ این زندان منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر باقری در تابستان ۹۷ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، قاضی مذکور وی را به اتهام اجتماع و تبانی به ۷ سال و نیم و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال و نیم زندان محکوم کرد (جمعا ۹ سال). این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر نیز عیناً تایید شد.

گفتنی است که آقای باقری پدر یک دختر نه ساله است و پیش از بازداشت در کرمانشاه به شغل خطاطی اشتغال داشته است. با توجه به متارکه این زوج، فرزند آقای باقری از ۲۶ ماه قبل نزد خانواده ایشان زندگی می‌کند و در نبود پدرش دچار مشکلاتی شده است.

هرانا پیشتر در تاریخ در خردادماه امسال طی گزارشی به شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ  پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید