خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های اخیر و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار،  کارگر در زابل، زنجان، ایلام دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست دادند و ۵ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب گذشته ۲۱ شهریور ماه، یک مامور آتش نشانی به نام “وحید آتشگه ثانی” از ایستگاه شماره سه زابل حین انجام ماموریت در کمربندی آیت الله سیستانی در برخورد با یک دستگاه سواری پراید کشته و یکی از همکاران وی نیز زخمی شد.

نیمه شب گذشته مامورین آتشنشانی ایستگاه شماره سه زابل در حال اطفاء حریق در کمربندی آیت الله سیستانی در محدوده درب قدیم دانشگاه ملی این شهر بودند، که یک دستگاه خودروی سواری پراید با مامور آتشنشانی برخورد کرده و باعث جان باختن‌ وی و مجروح شدن یکی دیگر از آتشنشانان شده است.

بر اساس منابع مطلع، وحید در دم جان خود را از دست داده و همکاری وی که دچار جراحت شده به بیمارستان این شهر منتقل شده است.

مصدومیت سه امدادگر هلال احمر در زنجان

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۲۲ شهریور ۹۹، سه نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر، در پی امداد رسانی به آسیب دیدگان ناشی از تصادف زنجیره‌ای، بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری، مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: “به دلیل مسدود شدن مسیر ارتباطی و تاریکی حاکم بر محل وقوع، این حادثه رانندگی رقم خورد.

وی اظهار داشت: “این سانحه رانندگی، در لاین جنوبی کیلومتر پنج آزاد راه زنجان – قزوین اتفاق افتاد و اگر این مسیر ارتباطی از روشنایی برخوردار بود، قطعا خودروی سواری عامل مصدومیت امدادگران با دیگر خودروهای سانحه برخورد نمی‌کرد”.

آقاجانلو تصریح کرد: “از مسوؤلان ذیربط انتظار می رود نسبت به تامین روشنایی مبادی ورودی و خروجی شهر زنجان تا ۳۰ کیلومتری، اقدام عاجل کنند تا شاهد وقوع حوادث رانندگی طی شب در این مسیرهای ارتباطی نباشیم”.

مصدومیت ۱ کارگر در ایلام

به گزارش همشهری آنلاین، سه‌شنبه ۱۸ شهریور، ۲ نفر از کارکنان عملیاتی دکل ۵۶ فتح در منطقه تنگ بیجار ایلام، مصدوم شدند.

شرکت ملی حفاری ایران بدون اشاره به جزئیات و ماهیت حادثه در این دکل حفاری، اظهار کرد: “این حادثه حدود ساعت دو و  ۱۵ دقیقه ظهر در موقعیت عملیاتی استقرار دکل ۵۶ فتح در منطقه تنگ بیجار استان ایلام رخ داد و بر اثر آن کریم سخیری، سکوبان دستگاه به‌شدت از ناحیه دست [قطع دست] آسیب دید و همکار دیگرش به ‌طور جزئی دچار آسیب‌دیدگی شد”.

دکل ۵۶ فتح نخستین دکل حفاری سنگین خشکی شرکت ملی حفاری ایران است که ۲ سال قبل نوسازی و تعمیرات اساسی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید