خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان اصفهان

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان اصفهان

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی اصفهان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد.

در این گزارش هویت این زندانی، “فتحعلی بهوند” اهل یکی از روستاهای توابع شهرستان دورود احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع: «فتحعلی از سال ۹۳ به اتهام قتل در زندان بود. خانواده مقتول سه ماه به وی مهلت داده بودند تا دیه پرداخت کند، ولی وی موفق نشد پول مورد نظر شکات را بپردازد و روز دوشنبه حکمش اجرا شد».

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید