خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علیرضا کفایی به دادگاه انقلاب گچساران احضار شد / سند

علیرضا کفایی به دادگاه انقلاب گچساران احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – علیرضا کفایی، معلم بازنشسته و فعال سیاسی، روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به دادگاه انقلاب گچساران احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده روز شنبه ۲۹ شهریور ۹۹، جهت دفاع از اتهام انتسابی مبنی بر توهین به رهبری از طریق طریق فضای تلگرام در این دادگاه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹، علیرضا کفایی، معلم بازنشسته و فعال سیاسی، طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به دادگاه انقلاب گچساران احضار شد.

در این احضاریه که در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ توسط محمدجواد کریمی نژادیان مدیر دفتر دادگاه کیفری گچساران صادر شده است، از آقای کفایی خواسته شده ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹، جهت دفاع از اتهام انتسابی در این شعبه حاضر شود. بر اساس این احضاریه اتهام آقای کفایی توهین به رهبری از طریق فضای تلگرام عنوان شده است.

علیرضا کفایی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. آقای کفایی در تاریخ ۹ بهمن‌ماه ۹۸، با شکایت دفتر امور حقوقی و قوانین شورای نگهبان، در محل کارش توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و در نهایت توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک شهر یاسوج، از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به استناد ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

علیرضا کفایی، معلم بازنشسته و فعال سیاسی و فرهنگی است. آقای کفایی رئیس انجمن اسلامی معلمان گچساران، عضو انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد و دبیر شورای اصلاح‌طلبان گچساران است. وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به عنوان قائم مقام ستاد حسن روحانی در شهرستان گچساران فعالیت می‌کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید