خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  ماهشهر؛ پدر و نامادری متهم به آزار ۳ کودک مجموعا به ۸ سال حبس محکوم شدند

ماهشهر؛ پدر و نامادری متهم به آزار ۳ کودک مجموعا به ۸ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – حکم حبس متهمان یک پرونده کودک آزاری در ماهشهر، که ۳ کودک را مورد آزار های جسمی و روحی قرار داده بودند، پس از دو سال از سوی دادگاه تجدیدنظر صادر شد. متهمان پرونده پدر این کودکان و همسرش هستند بر اساس رای دادگاه مجموعا به ۸ سال حبس محکوم شدند. اردیبهشت ماه ۹۷، خبر شکنجه ۳ کودک در شهرک طالقانی (کوره) ماهشهر در جنوب خوزستان منتشر شد که در این حادثه فاطمه ۱۲ ساله، ام‌البنین ۸ ساله و علی‌اکبر ۵ ساله توسط نامادری و پدر خود به وسیله چکش و میله داغ و دیگر وسایل مورد آزار های جسمی و روحی قرار می گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حکم حبس متهمان یک پرونده کودک آزاری در ماهشهر، که ۳ کودک را مورد آزار های جسمی و روحی قرار داده بودند، پس از دو سال از سوی دادگاه تجدیدنظر صادر شد.

نوال نزاری، وکیل این پرونده گفت: “حکم پنج سال حبس برای نامادری و سه سال حبس برای پدر سه کودک ماهشهری، به جرم کودک آزاری و ضرب و جرح عمدی، در دادگاه صادر شده است”.

وی افزود: “این حکم بعد از ۲ سال رسیدگی به پرونده، از سوی دادگاه تجدیدنظر صادر شده و قطعی و لازم الاجراست”.

نوال نزاری ادامه داد: “متهم ردیف اول، نامادری این سه کودک بوده که به ایراد ضرب و جرح عمدی، حبس غیرقانونی و کودک آزاری نسبت به کودکان به نام‌های فاطمه، ام البنین و علی اکبر متهم بوده و متهم ردیف دوم، پدر این کودکان است که به حبس غیرقانونی و کودک آزاری متهم شده است”.

وی افزود: “یکی از تشکل‌های مردم نهاد تهران، همزمان با انتشار خبر کودک آزاری، در تماس با کانون وکلای استان که در آن زمان ریاستش را به عهده داشتم، درخواست معرفی وکیل برای این پرونده کرده بودند که تبرعاً وکالت این پرونده را برعهده گرفتم. بعد از عهده دار شدن وکالت این پرونده که در دادسرا در مرحله رسیدگی بود از ما قول گرفتند در صورتی که محتویات پرونده را رسانه‌ای نکنیم، اجازه خواندن پرونده را می‌دهند، ما هم تصمیم گرفتیم تا زمان صدور حکم آن را رسانه‌ای نکنیم”.

نوال نزاری عنوان کرد: “دادسرا پرونده را بررسی و رسیدگی و برای مجرمیت نامادری و پدر کودکان کیفرخواست صادر کرد و بعد از آن نیز پرونده را به دادگاه فرستاد، در دادگاه نیز طبق محتویات پرونده بعد از اینکه قرار صادر می‌شود، هر ۲ متهم را که بازداشت شده بودند با قرار وثیقه آزاد کردند، که ما ایراد گرفتیم این زن نباید آزاد شود”.

این وکیل دادگستری ادامه داد: متهمان تا زمان صدور رای آزاد بودند، آنها بعد از صدور رای دادگاه بدوی اعتراض کردند اما دادگاه تجدیدنظر اعتراض آنها را رد کرد، بنابراین اکنون باید حکم پنج سال برای نامادری و سه سال حبس برای پدر اجرا شود”.

وکیل این پرونده گفت: “با توجه به اینکه پدر کودکان صلاحیت قیمومیت آنها را نداشت، دادستان ماهشهر، عموی بچه‌ها را به عنوان قیم اتفاقی تعیین کرده بود اما در این مدت عمو به هیچ وجه به من مراجعه نکرده و هرچه تماس گرفتم، حتی بعد از صدور رای پرونده، به تماس‌ها پاسخ نداده است”.

نوال نزاری افزود: “از وضعیت فعلی کودکان اطلاعی در دست نداریم، البته به صورت غیررسمی شنیدیم که عمو و پدر کودکان با یکدیگر آشتی و سازش کرده‌اند اما از صحت این خبر اطلاعی ندارم”.

وی ادامه داد: “بر اساس قانون، قیم ملزم به نگهداری کودکان است، مگر اینکه استعفا دهد و تا زمانی که قیم است، حق ندارد به صورت دیگری رفتار کند و یا کودکان را به پدرشان بازگرداند”.

نوال نزاری اظهار کرد: “با توجه به شدت اذیت و آزارهای نامادری که به صورت اتفاقی توسط یکی از همسایه‌ها افشا شد و ممکن بود به مرگ کودکان منجر شود، انتظار می‌رفت بیش از این محکوم شود اما دادگاه اینطور تصمیم گرفته که پنج سال حبس برای وی در نظر بگیرد”.

اردیبهشت ماه ۹۷، خبر کشف شکنجه ۳ کودک در شهرک طالقانی (کوره) ماهشهر در جنوب خوزستان منتشر شد. در این حادثه سه کودک به نام های فاطمه ۱۲ ساله، ام‌البنین ۸ ساله و علی‌اکبر ۵ ساله توسط نامادری و پدر خود به وسیله چکش و میله داغ و دیگر وسایل مورد آزار های جسمی و روحی قرار می گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید