خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی عزیزی در تبریز

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی عزیزی در تبریز

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) در بخش دوم پرونده در تاریخ ۳۰ مهرماه امسال در شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری دو شهرستان تبریز برگزار خواهد شد. جلسه دادگاه آقای عزیزی در بخش نخست این پرونده نیز در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۹ در شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) در دادگاه کیفری تبریز تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که در تاریخ ۱۳ شهریورماه ۹۹ صادر و در تاریخ ۱۵ شهریورماه ۹۹ از طریق سامانه الکترونیکی ثنا به آقای عزیزی ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ در شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری دو شهرستان تبریز برگزار خواهد شد.

علی عزیزی در این بخش از پرونده خود به “نشر اکاذیب در فضای مجازی” متهم شده است.

جلسه دادگاه آقای عزیزی در بخش نخست این پرونده نیز در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۹ در شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز برگزار خواهد شد. آقای عزیزی در بخش نخست پرونده به “فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه غیرقانونی گاماج” متهم شده است.

آقای عزیزی پیشتر در تاریخ ۱۹ تیر، پس از حضور در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز جهت ارائه آخرین دفاع با اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی مواجه شده و بازپرس پرونده همچنین میزان مبلغ وثیقه آقای عزیزی را از ۵۰۰ میلیون تومان به ۶۵۰ میلیون تومان افزایش داد.

علی عزیزی در ۴ اسفندماه ۹۸ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۶ فروردین ۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

آقای عزیزی پیش از این به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ۹۸” بازداشت و توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ارومیه به ریاست قاضی حمید گلی نژاد از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” به پرداخت پانزده میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۸ ماه حبس و ۲۰ ضربه شلاق محکوم شد. حکم شلاق و جزای نقدی آقای عزیزی روز دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۹ به اجرا درآمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید