خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

خبرگزاری هرانا- سحرگاه امروز سه شنبه ۱۸ شهریور، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود در زندان بروجرد به اجرا درآمد. این زندانی روز یکشنبه به همراه یک زندانی متهم به قتل دیگر جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. زندانی دیگر با اخذ مهلت از اولیای دم به بند بازگردانده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز سه شنبه ۱۸ شهریورماه ۹۹، یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد.

هویت این زندانی که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود “شهباز حدادی، اهل شهرستان بروجرد” احراز شده است.

شهباز حدادی، روز یک‌شنبه ۱۶ شهریور ماه به همراه یک زندانی دیگر به‌نام “صفر مهرانی” به سلول انفرادی منتقل شده بود. صفر مهرانی موفق شد در آخرین لحظات از شکات پرونده خود مهلت دو ماهه برای پرداخت یک میلیارد و پانصد هزار تومان دیه اخذ کند.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید