خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ ساعت ۱۹:۴۳:۴۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ شهریار گلوانی به زندان خوی بازگشت

با پایان مرخصی؛ شهریار گلوانی به زندان خوی بازگشت

خبرگزاری هرانا – شهریار گلوانی نویسنده، مترجم و منتقد ادبی روز شنبه ۸ شهریور با پایان ایام مرخصی به زندان خوی بازگشت. آقای گلوانی اوایل مردادماه امسال به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۸ شهریورماه ۱۳۹۹، شهریار گلوانی نویسنده، مترجم و منتقد ادبی با پایان ایام مرخصی به زندان خوی بازگشت.

آقای گلوانی اوایل مردادماه امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا از زندان خوی به مرخصی اعزام شد.

شهریار گلوانی در تاریخ ۱۴ دیماه ۹۶، در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و در تاریخ ۷ بهمن همان سال با پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار آزاد شد.

آقای گلوانی نهایتا توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی از بابت اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و اخلال در نظم و آسایش عمومی و راهپیمایی غیرمجاز  به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان خوی منتقل شد.

شهریار گلوانی نویسنده، مترجم و منتقد ادبی است که از اواخر دهه هفتاد سابقه همکاری مستمر با نشریات محلی و سراسری دارد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید