خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ساعت ۱۳:۵۵:۰۲

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مراسم «شب عاشورا» جانباختگان اعتراضات ۹۸ بهبهان؛ انتقال علیرضا حبیبی فر به زندان همزمان با آزادی محمدحسین صفرپور

مراسم «شب عاشورا» جانباختگان اعتراضات ۹۸ بهبهان؛ انتقال علیرضا حبیبی فر به زندان همزمان با آزادی محمدحسین صفرپور

خبرگزاری هرانا – علیرضا حبیبی فر، مداح ساکن بهبهان ساعتی قبل پس از صدور قرار بازداشت موقت از بازداشتگاه پلیس انتظامی شهرستان بهبهان به زندان منتقل شد. محمدحسین صفرپور، مسئول حسینه منطقه اسلام آباد سنگبری بهبهان که همراه با وی بازداشت شده بود نیز ساعتی پیش آزاد شد. این شهروندان که صبح امروز دوشنبه ۱۰ شهریور توسط نیروهای اداره اطلاعات در بهبهان بازداشت شدند، پیشتر در جریان مراسم «شب عاشورا» که شب شنبه ۸ شهریور امسال در بهبهان برگزار شد، همراه با تعداد دیگری از جوانان ساکن این شهر یاد فرزاد انصاری فر، مهرداد دشتی نیا و محمود دشتی نیا، دوستان هم‌محله‌ای خود و سه تن از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا حبیبی فر، مداح ساکن بهبهان ساعتی قبل پس از صدور قرار بازداشت موقت از بازداشتگاه پلیس انتظامی شهرستان بهبهان به زندان بهبهان منتقل شد.

علیرضا حبیبی فر صبح روز دوشنبه ۱۰ شهریورماه همراه با محمدحسین صفرپور مسئول حسینه منطقه اسلام آباد سنگبری بهبهان توسط نیروهای وزارت اطلاعات در این شهر بازداشت و به بازداشتگاه پلیس انتظامی شهرستان بهبهان منتقل شدند که از این میان محمدحسین صفرپور ساعتی پیش آزاد شد.

بازداشت این شهروندان به دلیل برگزاری مراسم «شب عاشورا» که شب شنبه ۸ شهریور ۹۹ در منطقه اسلام آباد سنگبری بهبهان برگزار شد، صورت گرفت. در جریان این مراسم جمعی از جوانان ساکن شهرستان بهبهان یاد دوستان هم‌محله‌ای خود فرزاد انصاری فر، مهرداد دشتی نیا و محمود دشتی نیا، سه تن از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ را گرامی داشتند.

یک منبع مطلع پیشتر در خصوص بازداشت این شهروندان به هرانا گفت: “نام بردن از افرادی که در طول سال در شهر بهبهان به دلایل مختلف جان خود را از دست می‌دهند در جریان مراسمات مذهبی یک رسم محلی و معمول است اما این افراد امروز پس از احضار به این نهاد امنیتی توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شدند.

علیرضا حبیبی فر، متاهل، حدودا ۳۵ ساله، مداح و شهروند ساکن بهبهان است.

محمدحسین صفرپور، متاهل و مسئول حسینه اسلام آباد سنگبری بهبهان است.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در میدان بانک ملی بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.

تیرماه امسال نیز در پی فراخوان‌هایی برای حضور مردم در تجمعات اعتراضی در تاریخ ۲۶ تیرماه چند شهر کشور شاهد حضور سنگین نیروهای نظامی و امنیتی بودند. بهبهان ازجمله شهرهایی بود که معترضان به خیابان آمدند و به دنبال آن حدود ۴۰ شهروند توسط نهادهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید