خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۴ شهریور ماه ۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و دومین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شوش، گروهی از کارگران ذوب آهن اردبیل، در مقابل ساختمان استانداری اردبیل شماری از کارکنان و پرسنل هتل هرمز بندرعباس در مقابل این هتل و تنی چند از کارکنان هتل لاله تهران در مقابل درب ورودی این هتل در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۴ شهریور ۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و دومین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

در جریان این تجمع نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور در محل سعی در متفرق کردن کارگران معترض و ممانعت از برگزاری آن داشتند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کارگران ذوب آهن اردبیل

به گزارش مهر، امروز سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹، کارگران ذوب آهن اردبیل، در مقابل استانداری اردبیل تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران اعم مطالبات خود را معوقات مزدی، پایین بودن حقوق، مشکلات بیمه‌ای و درخواست بازنشستگی در موعد مقرر عنوان کردند.

تجمع هتل هرمز بندرعباس

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹، گروهی از کارکنان و پرسنل هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به اخراج و عدم پرداخت سنوات و حقوق، مقابل این هتل دست به تجمع زدند.

به گفته این کارکنان از اسفند ماه سال ۹۸ اخراج پرسنل به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم پذیرش مسافر در هتل هرمز آغاز شد . اما هنوز پس از گذشت چندین ماه بیمه بیکاری کارکنان پرداخت نشده است.

برخی از کارکنان که در پست خود حضور دارند نیز از عدم پرداخت چندین ماه حقوق معوقه خود گله مند هستند.

تجمع کارکنان هتل لاله تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹، کارکنان هتل لاله تهران در مقابل درب ورودی این هتل، با برگزاری تجمعی اعتراضی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان به دلیل عدم پرداخت معوقات مزدی چندین ماهه صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید