خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  معوقات مزدی معلمان خرید خدمات آموزشی کشور

معوقات مزدی معلمان خرید خدمات آموزشی کشور

خبرگزاری هرانا – معلمان خرید خدمات آموزشی کشور از عدم دریافت حقوق معوقه ۷ ماهه و دیگر مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، معلمان خرید خدمات آموزشی کشور از عدم دریافت حقوق معوقه ۷ ماهه و دیگر مطالبات مزدی خود خبر دادند.

یکی از این معلمان خرید خدمات آموزشی اظهار داشت: “درحالی سال تحصیلی به پایان رسید که ما تنها دو ماه از حقوق یعنی ماه‌های مهر و آبان را دریافت کرده‌ایم و باقیمانده حقوق ما تا خرداد ماه به صورت دیون باقی است”.

وی افزود: “در حالی میزان دریافتی حقوق ما حدود ۱.۵ میلیون تومان است که وزارت آموزش و پرورش ادعا می‌کند میانگین حقوق فرهنگیان به ۵ میلیون تومان رسیده است؛ سؤال اینجاست که اگر واقعا حقوق فرهنگیان به این میزان رسیده است، پس چگونه است که دریافتی ما ۱.۵ میلیون تومان است و اگر به این میزان نرسیده چرا مسؤولان وزارتخانه عنوان می‌کنند این میزان دریافتی حقوق فرهنگیان است”.

این معلم درباره پاسخ مؤسسان خرید خدمات آموزشی به آن‌ها برای پرداخت دیون به این معلمان گفت: “این مؤسسان ادعا دارند که آموزش و پرورش یا اصلا مبلغی از ابتدا به آن‌ها پرداخت نکرده است یا مبلغ اندکی پرداخته که به هیچ وجه کفاف پرداخت حقوق معلمان را نمی‌دهد”.

وی ادامه داد: “وقتی به ادارات آموزش و پرورش و یا مسؤولان مراجعه می‌کنیم ادعا می‌کنند که این مؤسسان خرید خدمت متعهد شده‌اند که حقوق این معلمان را به موقع بپردازند، اما آن‌ها حجم بالای بدهی و عدم توان پرداخت را برای این موضوع اعلام می‌کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید