خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  رحیم محمودی آذر از زندان ارومیه آزاد شد

رحیم محمودی آذر از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد، رحیم محمودی آذر، زندانی سیاسی با سپری کردن بیش از نیمی از دوران محکومیت خود از زندان ارومیه آزاد شد. آقای محمودی آذر در سال ۹۶ بازداشت و در تیرماه سال ۹۷ توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد که از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری قابل اجرا بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد، رحیم محمودی آذر از زندان ارومیه آزاد شد.

در فروردین سال جاری علیرغم بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه با آزادی آقای محمودی آذر مخالفت شد و وی از بابت محکومیت “خروج غیرقانونی از کشور” باید ۹ ماه دیگر را در زندان سپری می‌کرد.

در این گزارش، به نقل یک منبع مطلع آمده است: “این زندانی سیاسی پنج ماه به اتهام “عبور از مرز” را سپری کرده و حبس وی طبق طرح دوفوریتی تقلیل مجازات حبس‌های تعزیری کاهش پیدا کرده است”.

آقای محمودی آذر در سال ۹۶ به همراه مصطفی قادر زینب در عفرین کردستان سوریه زخمی، بازداشت و به ایران منتقل شده بود.

رحیم محمودی آذر در تیرماه سال ۹۷ توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب به اتهامات “عضویت در گروه‌های معاند نظام، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” جمعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید