خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در شوشتر

رهایی یک زندانی از اعدام در شوشتر

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهرستان شوشتر که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مصطفی آباد، رییس دادگستری شوشتر گفت: “اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود توانستند با جلب رضایت اولیاء دم زندانی محکوم به اعدام را از چوبه دار نجات دهند”.

وی با اعلام این خبر گفت: “دو همکار سر یک ماشین کار می‌کردند که بعد از مدتی یک نفر از آنان بصورت مشکوک فوت می‌کند؛ با دستور قضایی و بررسی‌های پزشکی قانونی مشخص می‌شود که این فرد به قتل رسیده است و در سال ۹۵ پرونده قتل عمد تشکیل و پس از چند ماه کار تحقیقاتی، متهم که همکار مقتول بوده دستگیر می‌شود. این فرد علت قتل را بر سر اختلافات عدیده‌ای که با هم داشتند عنوان کرد”.

رییس دادگستری شوشتر ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان در حل و فصل این پرونده افزود: “با توجه به حساسیت موضوع، با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شوشتر، در راستای ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اعضاء شورای حل اختلاف پس از برگزاری چندین جلسه با بزرگان طرفین، خانواده مقتول قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند و این پرونده پس از ۵ سال با صلح وسازش مختومه شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید