خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه، جمعی از کارگران هپکو اراک برای دهمین روز در محوطه این شرکت، شماری از کارگران سایت پسماند صفیره اهواز در مقابل ساختمان سازمان مدیریت پسماند این شهر، تعدادی از ساکنان روستاهای بخش غیزانیه اهواز در کنار عوارضی آزادراه خلیج فارس، گروهی از شهروندان ساکن مشهد در مقابل یکی از بیمارستان‌های این شهر، کارگران فضای سبز منطقه آزاد قشم در مقابل ساختمان شهرداری و کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاه و نهمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران هپکو اراک برای دهمین روز در محوطه این شرکت تجمع کردند.

این کارگران می‌گویند: “همچنان منتظر پاسخگویی مدیرعامل شرکت و مسئولان کشوری و استانی هستیم. علیرغم مصاحبه‌های اخیر استاندار، هنوز حقوق خرداد و تیر پرسنل پرداخت نشده است و کارگران باتوجه به عدم فعالیت شرکت، آینده شغلی و حقوقی خود را در خطر می‌بینند”.

کارگران هپکو با اشاره به گذشته پرشکوه این واحد صنعتی، خواستار احیای این واحد هستند و می‌گویند: “اگر بی‌تدبیری‌ها خاتمه نیابد، دور نیست که دیگر اثری از هپکو باقی نماند”.

تجمع کارگران سایت پسماند صفیره اهواز

امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران پیمانکاری سایت پسماند صفیره اهواز در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مطالبات مزدی‌شان در مقابل ساختمان سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تجمع کردند.

تجمع کنندگان گفتند: “مسئولان شهری اهواز از دهم تیرماه سال جاری فعالیت سایت پسماند «صغیره» را متوقف کرده و هیچ برنامه‌ای برای ادامه فعالیت آن ندارند، بنابراین کارگرانی که غالب آن‌ها را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، با مشکل بیکاری و تامین معاش روبرو شده و هیچ خبری از پرداخت مطالبات مزدی آنان نیست”.

بر اساس این گزارش، این کارگران که دو ماه حقوق و بیمه آن‌ها در سال جاری پرداخت نشده، خواستار دخالت شهرداری برای تعیین تکلیف و بازپس‌گیری حقوق ماهانه‌شان از پیمانکار هستند.

کارگران پسماند سایت صغیره اهواز در ادامه مشکلات خود افزودند: “پیمانکار پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی خود را بهانه‌ای قرار داده تا حقوق کارگران را پرداخت نکند و مسئولان شهری هم با نادیده گرفتن کارگران پسماند، پاسخگوی مطالباتشان نیستند”.

تجمع روستاییان غیزانیه اهواز

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، تعدادی از اهالی سه روستاها در بخش غیزانیه اهواز با تجمع در کنار عوارضی آزادراه خلیج فارس ( اهواز – بندرامام) خواستار رایگان شدن و حذف هزینه تردد از این آزادراه شدند.

مردم ۱۵ روستای بخش غیزانیه ناچارند برای انجام کارهای روزمره از جمله خرید آب و مایحتاج به شهر تردد کنند و گاهی در یک روز چندین بار مجبور به گذشتن از عوارضی و پرداخت پول هستند.

ساکنان این روستاها مشکلات مالی بسیاری دارند و هزینه عوارض آزادراه نیز در حالی به آنها تحمیل شده است که شرکت آزادراه هیچگونه خدمات و یا ارزش افزوده‌ای به بخش غیزانیه پرداخت نمی‌کند و حدود ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی غیزانیه خاکی هستند.

این مساله چندین بار از طریق مسئولان پیگیری و با استاندار خوزستان و فرماندار اهواز مکاتباتی صورت گرفته و وعده‌هایی نیز برای رایگان شدن تردد مردم داده‌اند، اما هیچکدام تاکنون عملی نشده است.

تجمع مردمی در اعتراض به گرانی داروی بیماران مبتلا به «سی‌اف»

به گزارش رویداد ۲۴، روز سه شنبه ‍۲۱ مرداد ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن مشهد در اعتراض به گرانی دارو برای مبتلایان به بیماری «سی‌اف» در مقابل یکی از بیمارستان‌های این شهر تجمع کردند.

بیماری «CF» یا «سیستیک فیبروز» یکی از بیماری‌های ژنتیکی‌ست که شایعترین بیماری دستگاه تنفسی نیز شناخته شده است. مهمترین عضوی که در این بیماری درگیر می‌شود ریه است و هزینه درمان این بیماری در ایران بسیار بالاست.

مسئولان مربوطه چندین مرتبه وعده داده‌اند که داروهای این بیماری با قیمت مناسب توزیع خواهد شد اما تاکنون در این خصوص اقدامی عملی صورت نگرفته است که اعتراض مبتلایان به این بیماری و خانواده‌هایشان را در پی داشته است.

تجمع کارگران فضای سبز منطقه آزاد قشم

به گزارش فارس، روز سه شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران فضای سبز منطقه آزاد قشم در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از این کارگران در این خصوص گفت: “حدود ۲ ماه است که حقوق کارگران پرداخت نشده و با مشکلات معیشتی مواجه شده‌اند. برخی از این کارگران نیز به همین واسطه توان تامین سوخت وسیله نقلیه خود برای حضور در محل کار را ندارند”.

این کارگر تصریح کرد: “هدف از این تجمع تنها دادخواهی و مطالبه حقوق جامعه کارگری است. از مسئولان خواهشمندیم پرداخت حقوق کارگران را تسریع و این تجمع را تفسیر به خلاف قانون نکنند چرا که مشکلات معیشتی و شرمندگی در برابر زن و فرزند چاره‌ای جز این برایمان باقی نگذاشته است”.

پنجاه و نهمین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاه و نهمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید