خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بحران کرونا در زندان تایباد؛ ابتلای تعدادی از پرسنل زندان و نگرانی زندانیان

بحران کرونا در زندان تایباد؛ ابتلای تعدادی از پرسنل زندان و نگرانی زندانیان

خبرگزاری هرانا – با شیوع ویروس کرونا، زندانیان زندان تایباد مانند عمده زندانهای کشور با مشکلات جدیدی به خصوص در حوزه بهداشت دست و پنجه نرم می‌کنند. طی روزهای گذشته جواب تست کرونای ۷ تن از پرسنل حفاظت زندان تایباد مثبت اعلا شده. این امر باعث بروز نگرانی در بین چند صد زندانی در این زندان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با شیوع ویروس کرونا، زندانیان زندان تایباد مانند عمده زندانهای کشور با مشکلات جدیدی به خصوص در حوزه بهداشت دست و پنجه نرم می‌کنند.

طی روزهای گذشته جواب تست کرونای ۷ تن از پرسنل حفاظتی زندان تایباد مثبت اعلا شد.

گفته می‌شود مسئولین زندان این امر مهم را مخفی کرده و جان ٢۵٠ زندانی، ۴۵ زندانی رای باز و ٣٠ پرسنل حفاظتی دیگر را به خطر انداخته‌اند.

این پنهان کاری با توجه به اینکه از هیچ یک از زندانیان تاکنون تستی گرفته نشده است باعث بروز نگرانی در بین حدود ۳۰۰ زندانی در این زندان شده است.

خانواده تعدادی از زندانیان محبوس در این زندان در تماس‌هایی با هرانا نسبت به وضعیت نامناسب این زندان و خطر ابتلای بستگان زندانی خود به ویروس کرونا ابراز نگرانی کرده‌اند.

از سوی دیگر در دوران شیوع کرونا اعزام به دادسرا و دادگاه کماکان ادامه دارد.

سازمان عفو بین‌الملل چندی پیش اعلام کرد نسخه‌هایی از چهار نامه را رویت کرده که از طرف مقامات سازمان زندان‌ها که زیر نظر قوۀ قضانیه فعالیت می‌کند، به وزارت بهداشت نوشته شده و زنگ خطر را درباره کمبود شدید تجهیزات حفاظتی شخصی، مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات و لوازم پزشکی کلیدی به صدا درآورده است. وزارت بهداشت این درخواست‌ها را بی‌پاسخ گذاشته و زندان‌های ایران همچنان در مقابل شیوع بیماری‌های واگیردار به شکلی فاجعه‌باری فاقد تجهیزات الزامی است.

این درحالی است که اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، فروردین امسال در خصوص حفظ سلامت زندانیان مدعی شد که “ایران باید به عنوان مبتکر حمایت از حقوق زندانیان در دنیا شناخته شود”.

تایْباد از شهرهای استان خراسان و مرکز شهرستان تایباد است و در شرق استان خراسان رضوی در نزدیکی مرز ایران و افغانستان قرار دارد.

چندی پیش مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت این شهرستان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع ویروس همه‌گیر کرونا قرار داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید