خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در استان های فارس و خراسان شمالی

رهایی از اعدام دو زندانی در استان های فارس و خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در استان های فارس و خراسان شمالی، که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس کل دادگستری استان فارس از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم، خبر داد.

سید کاظم موسوی در این خصوص گفت: “این پرونده در سال ۸۳ به دنبال وقوع یک قتل طی درگیری مسلحانه گشوده شد و متهم به قتل پس از طی مراحل دادرسی به اعدام محکوم شد”.

وی افزود: “شورای حل اختلاف با همراهی خیرین و معتمدین با ورود به پرونده و برگزاری جلسات متعدد زمینه ایجاد صلح و سازش را فراهم کردند و این پرونده در نهایت به صلح و سازش ختم شد”.

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در بجنورد

به گزارش ایرنا، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: “یک زن زندانی محبوس در زندان بجنورد که پیشتر از بابت اتهام قتل همسر خود به اعدام محکوم شده بود، در بالای چوبه دار بخشیده شد”.

مجتبی محمدی، افزود: “پس از رد همه درخواست های مبنی بر گذشت، لحظه اجرای حکم اعدام فرا رسید و طناب دار بر گردن «آ. ج» حلقه زده بود، اولیای دم چهارپایه زیر پای وی کشیدند و این زن ۳۲ ساله دست و پازنان، بین زمین و هوا معلق شد”.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی، ادامه داد: “این زن زندانی ۲ دقیقه بر دار آویزان مانده بود که به ناگهان پدر و مادر مقتول این زندانی را بخشیدند.”

وی افزود: “ماموران زن زندان که متهم را تا پای چوبه دار برده بود به سرعت پاهایش را گرفت تا برای نجات و نفس کشیدن وی کمک کند، پزشک زندان به سرعت کار احیا را آغاز کرد و دقایقی بعد او را با آمبولانس به بیمارستان بردند. این زندانی سرانجام از مرگ نجات یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید