خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای ملایر و اهواز جان باخته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر از سقوط منجر به فوت یک کارگر ساختمانی خبر داد.

حسین روستایی در این خصوص گفت: “طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، حادثه سقوط یک کارگر ساختمانی از ارتفاع گزارش و یک دستگاه خودروی امداد و نجات به محل اعلام شده اعزام شد”.

وی افزود: “طی اظهارات شاهدان حادثه، یک کارگر ساختمانی در ساختمان هشت طبقه در حال فعالیت بوده و هنگام کار کردن به وسیله فرقون و بالابر غیر ایمن در حال حمل مصالح از طبقه اول به طبقه هشتم بوده است. هنگام قرار گرفتن کارگر در چاله آسانسور برای آمدن در طبقه اول، ناگهان سیم بوکسل بالابر پاره شده و کارگر مذکور به طبقه زیرزمین سقوط کرد. وی به علت شدت جراحات در ساعت اولیه جان باخت”.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر با اشاره به اینکه جسد متوفی به سردخانه انتقال داده شد، ادامه داد: “علت حادثه توسط کارشناسان در حال بررسی مجدد است”.

مصدومیت یک کارگر در اهواز

به گزارش صدا و سیما، رئیس سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان اینکه دست یک کارگر ۱۸ ساله در اهواز حین انجام کار در درون چرخ گوشت صنعتی گیر کرد، گفت: “در پی اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵، آتش نشانان به محل حادثه واقع در منطقه هادی آباد اعزام شدند”.

ابراهیم قنبری افزود: “آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه با انجام  عملیات برش کاری روی دستگاه چرخ گوشت، نسبت به سبک کردن وزن دستگاه جهت انتقال کارگر حادثه دیده به بیمارستان اقدام کردند”.

وی ادامه داد: “با توجه به آسیب دیدن دست شخص، عملیات برشکاری در حضور کادر درمان بیمارستان گلستان در حال انجام بوده تا پس از آن مصدوم به اتاق عمل منتقل شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید