خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۱۷ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر بر اثر ریزش ماسه و شن در کانالی در مسیر جاده گردشگری صادق آباد واقع در شهرستان بافق، جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از صدا و سیما، روز جمعه ۱۷ مردادماه ۱۳۹۹، ۲ کارگر بر اثر ریزش ماسه و شن در کانالی در مسیر جاده گردشگری صادق آباد واقع در شهرستان بافق، جان خود را از دست دادند.

محمد رضا فتاحی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق گفت: “راننده بیل مکانیکی و کمک راننده به علتی نامعلوم در هنگام گود برداری در زیر آواری از ماسه و خاک ماندند”.

وی افزود: “عملیات امداد و نجات برای کمک به جان این ۲ نفر از ساعت ۶ صبح روز جمعه آغاز  و تا ساعت ۱۱ نیمروز طول کشید. امدادگران هلال احمر در پایگاه امداد و نجات سه چاهون و آتش نشانی بافق عملیات سختی را برای نجات انجام دادند که متاسفانه این ۲ نفر در زیر خاک فوت کرده بودند”.

محمد رضا فتاحی ادامه داد: “حجم عظیمی از ماسه و شن ریزش کرده بود که با حفر گودالی به عمق ۶ متر جسد این دو کارگر بیرون کشیده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید