خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مصدومیت دو نیروی منابع طبیعی و محیط زیست در جریان اطفا حریق مناطق حفاظت شده در استان خوزستان

مصدومیت دو نیروی منابع طبیعی و محیط زیست در جریان اطفا حریق مناطق حفاظت شده در استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – رئیس گروه بلایای جوی و حریق مدیریت بحران خوزستان از مصدومیت دو تن از نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست در جریان اطفا حریق مناطق حفاظت شده محیط زیست قله شوایی و سبزآب شهرستان اندیکا، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس گروه بلایای جوی و حریق مدیریت بحران خوزستان گفت: “عملیات مقابله با آتش سوزی در مناطق حفاظت شده محیط زیست قله شوایی و سبزآب شهرستان اندیکا که از جمعه شب شروع شده، همچنان ادامه دارد”.

سیدمصطفی مرعشی، افزود: “پس از وقوع آتش سوزی در این منطقه، مدیریت بحران استان به فرمانداری‌های اندیکا، لالی، ایذه و مسجدسلیمان آماده باش اعلام کرد و با حضور نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی، هلال احمر و جوامع محلی شهرستان‌های مذکور در محل وقوع حریق، عملیات اطفاء آغاز شد”.

وی ادامه داد: “در عملیات اطفای حریق این منطقه یکی از نیروهای منابع طبیعی که برای مقابله با حریق به منطقه اعزام شده بود، از ارتفاع سقوط کرد و مصدوم شد که با هماهنگی انجام شده توسط نیروهای جمعیت هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ به درمانگاه منتقل شد. یکی از کارکنان محیط زیست نیز دچار گرمازدگی شد که اقدامات درمانی لازم برای مداوای وی انجام شد”.

حدود ۱۵۰ هزار هکتار جنگل در شهرستان اندیکا وجود دارد که از ابتدای سال تاکنون چندین نوبت دچار حریق شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید