خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت عاملین حمله به پاسگاه محیط بانی در گتوند

بازداشت عاملین حمله به پاسگاه محیط بانی در گتوند

خبرگزاری هرانا – استاندار خوزستان از بازداشت عاملین حمله به پاسگاه محیط بانی در شهرستان گتوند خبر داد. در فروردین ماه سال جاری، حمله مسلحانه چهار فرد نقابدار به یک پاسگاه محیط بانی در شهرستان گتوند موجب مصدومیت شدید یکی از محیط بانان این اداره شد. این محیط بان به علت شدت جراحات وارده ۲ مرتبه مورد عمل جراحی قطع عضو از ناحیه پا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، استاندار خوزستان با اشاره به حمله به پاسگاه محیط بانی گتوند در فروردین ماه امسال از دستگیری عاملان این اقدام خبر داد.

غلامرضا شریعتی تشریح کرد: “در این حادثه در ابتدا این محیط بان به وسیله سلاح‌های سرد مورد ضرب و جرح قرار گرفت و در نهایت اشرار به پای وی شلیک کرده و با وی درگیر شدند”.

لازم به ذکر است که این محیط بان پیشتر در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۹۹، مورد حمله مسلحانه چهار فرد نقابدار به یک پاسگاه محیط بانی در شهرستان گتوند در استان خوزستان، قرار گرفته بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گتوند در استان خوزستان، در این رابطه گفته بود: “این افراد به علت نامعلومی به پاسگاه محیط بانی اداره حفاظت محیط زیست در نزدیکی روستای دو پیران در بخش مرکزی شهرستان گتوند حمله کردند و سید امین هادی‌پور محیط بان ۳۷ ساله این اداره را با اسلحه شکاری از ناحیه پا مصدوم و از منطقه متواری شدند”.

پس از نزدیک به یک ماه تلاش برای درمان، به‌دلیل شدت بالای جراحات و از بین رفتن بخش زیادی از بافت و اعصاب زانو، پزشکان تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی و جان بیمار پای آسیب‌دیده را قطع کنند و این محیط بان طی عمل جراحی قطع عضو شد.

روز یکشنبه ۱ تیرماه، پای این محیط بان به علت عفونت پس از عمل جراجی مجددا از ناحیه ای بالاتر قطع شد. 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید