خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتراضات سراسری مرداد ۹۷؛ گزارشی از حبس و آزادی میثم مخلق آذر در شیراز

اعتراضات سراسری مرداد ۹۷؛ گزارشی از حبس و آزادی میثم مخلق آذر در شیراز

خبرگزاری هرانا – میثم مخلق آذر، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری مرداد ۹۷، اوایل مردادماه امسال پس از تحمل ۲ سال حبس به صورت زودهنگام از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میثم مخلق آذر، زندانی سیاسی اوایل مردادماه ۱۳۹۹ از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

آزادی آقای مخلق آذر پس از تحمل حدود ۲ سال حبس با کاهش بخشی از محکومیت وی تحت عنوان «عفو رهبری» صورت گرفته است.

میثم مخلق آذر در تاریخ ۱۱ مرداد ۹۷ در جریان اعتراضات خیابانی در شیراز در اعتراض به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد اداری، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به (پلاک ۱۰۰) منتقل شد. او نهایتا پس از حدود یک ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شد.

آقای مخلق آذر، نهایتا مدتی بعد توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سیدمحمود ساداتی محاکمه و از بابت اتهامات عضویت در یکی از گروههای اپوزیسیون (ری استارت)، تخریب اموال عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا بود که این حکم با عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

دادگاه در خصوص مصداق اتهامات مطروحه علیه وی به مواردی ازجمله داشتن ویدئویی از آتش زدن یک مسجد در فلکه گاز شیراز در تلفن همراه وی استناد کرده است.

آقای مخلق آذر پس از صدور حکم از بازداشتگاه مرکزی شیراز به بند سیاسی و امنیتی زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

میثم مخلق آذر، متولد ۱۳۶۳ در تهران و ساکن شیراز است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید