خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  حکیمه احمدی از زندان تبریز آزاد شد

حکیمه احمدی از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) روز چهارشنبه ۱۵ مرداد با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد. روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان از جمله خانم احمدی بازداشت شدند و تعدادی نیز در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، حکیمه احمدی با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

حکیمه احمدی روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه در جریان تجمعی اعتراضی در تبریز بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

این تجمع در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه برگزار شد.

در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و تعدادی در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

از میان بازداشت شدگان حمید جباری کماکان در تهران در بازداشت بسر می‌برد.

پیشتر نیز شیوا مجرد، فرید خورشیدی،  سالار طاهرافشار، سهند بهنمون و سعید بهنمون در ارومیه، رسول رضوی، مقصود فضلی چیمن زمین، یاسمین ظفری، رحیم و سعدالله ساسانی در تبریز، حسین شهیدی، هادی علیشی و یعقوب مجیدی در تهران آزاد شدند.

از میان این افراد “سالار طاهر افشار، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان و رسول رضوی” پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید