خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان

معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان

خبرگزاری هرانا – بیش از ۸۰ نفر از کارگران مجموعه شهرداری لوشان واقع در استان گیلان، از معوقات مزدی ۶ ماهه و بی اطلاعی از وضعیت پرداخت حق بیمه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، بیش از ۸۰ نفر از کارگران مجموعه شهرداری لوشان در استان گیلان از پرداخت نشدن شش ماه حقوق و مطالبات خود گلایه مندند.

تعدادی از کارگران شهرداری لوشان گفتند: “عدم پرداخت منظم دستمزد در مجموعه شهرداری لوشان مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی برای کارگران به وجود آورده است. برخی از همکاران در پرداخت اجاره خانه و هزینه‌های روزمره زندگی مشکل دارند و برای گذران امور مجبور به قرض شده‌اند”.

این کارگران در ادامه عنوان کردند: “اغلب کارگران به علت عدم پرداخت منظم دستمزدها با مشکل رو‌به رو هستند. طی این مدت از همه آشنایان قرض کرده‌ایم. به علت مشکلات مالی شهرداری و پرداخت نشدن شش ماه از دستمزدهایمان نسبت به هزینه‌های واقعی زندگی، هر روز سفره هایمان به نسبت روز قبل کوچکتر می شود و در عین حال در خانواده ما تفریح به کلی فراموش شده است”.

کارگران شهرداری لوشان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پرداخت حق بیمه‌ های خود افزودند: ” نمی‌دانیم چند ماه حق بیمه‌های ما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است”.

کارگران با اشاره به اینکه آنها به دلیل ترس از اخراج توان اعتراض ندارند، گفتند: “وقتی کارگر حامی ندارد مسلما اعتراضات‌ او هم به جایی نمی‌رسد. در عین حال از مسئولان در شهرستان گله‌مندیم که سکوت اختیار کرده و در پیگیری مطالباتمان هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید