خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در خراسان رضوی/ طی ۴ ماه؛ رهایی ۱۲ زندانی از اعدام در کرمان

رهایی یک زندانی از اعدام در خراسان رضوی/ طی ۴ ماه؛ رهایی ۱۲ زندانی از اعدام در کرمان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در استان خراسان رضوی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر رئیس کل امور شورا‌های حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان از رهایی ۱۲ زندانی محکوم به اعدام، طی ۴ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، محمود رفسنجانی، رییس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در سال ۹۴ در یکی از روستا‌های درگز در شب عروسی درگیری فامیلی رخ می‌دهد که متأسفانه خشم و برخی تعصبات فامیلی، موجب قتل جوانی توسط پسر دایی خود، می‌شود”.

محمود رفسنجانی افزود: “متهم روانه زندان شد و حکم اعدام پس از طی تمام مراحل دادرسی با تأیید در دیوان عالی کشور در سال ۹۵ قطعیت یافت”.

وی ادامه داد: “این پرونده در آبان ماه ۹۸ برای کسب رضایت اولیای دم و دعوت آن‌ها به گذشت و بخشش، به شعبه سفیران ضامن آهو ارجاع شد که با تلاش‌های بی دریغ و مذاکرات متعدد و برگزاری جلسات، اعضای این شعبه توفیق کسب رضایت از اولیای دم را کسب کردند و در نهایت پس از چند ماه با گذشت قطعی اولیای دم، متهم بخشیده و آزاد شد”.

طی ۴ ماه نخست سال جاری؛ رهایی ۱۲ زندانی از اعدام در کرمان

به گزارش میزان، مهدی تقی زاده، رییس کل در امور شورا‌های حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان از رهایی ۱۲ زندانی محکوم به اعدام، طی ۴ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

وی در این خصوص عنوان کرد: “شورا‌های حل اختلاف استان کرمان دارای ۱۲ شعبه ویژه زندان هستند که در چهار ماهه ابتدای امسال تعداد یک هزار و ۱۰۷ فقره پرونده به این شورا‌ها وارد شده و تعداد ۱۲ پرونده قتل با صلح و سازش به سرانجام رسیده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید