خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در زاهدان

رهایی یک زندانی از اعدام در زاهدان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زاهدان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: “به همت اعضای شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان، یک زندانی از اعدام رهایی یافت.

حمیدرضا بندانی افزود: “بر اثر وقوع یک درگیری و نزاع منجر به قتل در سال ۸۹، یک نفر به قتل می‌رسد. پس از دستگیری متهم به قتل، پرونده با ارجاع به دستگاه قضایی مراحل رسیدگی را طی می‌کند که نهایتا حکم اعدام برای متهم صادر می‌شود”.

بندانی ادامه داد: “بعد از صدور حکم اعدام، پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان ارجاع تا تلاش‌ها برای صلح و سازش و اخذ رضایت از خانواده اولیای دم صورت گیرد که پس از برگزاری جلسات متعدد، اولیای دم با حضور در شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان، خواستار تعویق حکم اعدام به مدت یک ماه شدند”.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان تصریح کرد: “در تاریخ ۲۸ تیر ماه ۹۹ پس از صحبت با مادر مقتول، ایشان موافقت کردند که در جلسه مردم داری شرکت کرده و رضایت خود را اعلام می کنند که مادر مقتول با حضور در یکی از محضرهای رسمی شهرستان سراوان، رضایت خود را ثبت که منجر به آزاد شدن زندانی از زندان می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید