خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  عدم برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات محمود صادقی

عدم برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات محمود صادقی

خبرگزاری هرانا – به دلیل عدم حضور قاضی در دادگاه، جلسه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه محمود صادقی نماینده مجلس پیشین، برگزار نشد. وی پیشتر با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس پیشین از لغو جلسه‌ی محاکمه‌اش در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام “تبلیغ علیه نظام” خبر داد.

وی در صفحه شخصی خود پیش از اعلام این خبر، نوشت: “امروز ساعت ۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه می‌شوم؛ موضوع این اتهام جملاتی تقطیع شده از سخنرانی من در دانشگاه امیرکبیر در تاریخ ۱۵ آذر ۹۵ پیرامون آسیب شناسی علل شیوع فساد در دستگاه‌های اجرایی و قضایی است”.

محمود صادقی روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۹، در خصوص این پرونده با دریافت ابلاغیه‌ای که تاریخ برگزاری آن روز جاری است، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه احضار شده بود.

وی پیشتر در این خصوص گفته بود که “این موضوع هم از پرونده‌سازی های دادستان سابق تهران علیه من به دنبال تذکر درباره‌ی حساب‌های قوه قضائیه است”.

این نماینده مجلس پیشتر در خصوص پرونده ای دیگر در دادگاه بدوی به ۲۱ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود. این حکم توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شد. صدور این حکم در پی شکایت صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه از وی صورت گرفته است.

صادقی پیشتر با بیان اینکه این حکم اواخر بهمن ماه ۹۸ صادر و اوایل اسفند ماه به او ابلاغ شده است، گفته بود: “با توجه به اینکه در شرایطی که کشور درگیر بحران کرونا است، ممکن بود انتشار این رأی موجب تنش در فضای جامعه شود و همچنین با توجه به اقدامات اصلاحی رئیس قوه قضاییه مفاد رأی را رسانه‌ای نکردم. فعلا درخواست تجدیدنظر داده‌ام و امیدوارم ادله من مورد توجه دادگاه تجدیدنظر قرار گیرد”.

شکایت صادق آملی لاریجانی از آقای صادقی، به دنبال درخواست این نماینده مجلس از وی مبنی بر شفاف سازی در خصوص حساب‌های شخصی‌اش در سال ۹۵ صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید