خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سه زندانی محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند

سه زندانی محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای گنبدکاووس، کاشان و یزد، که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، با گذشت اولیای دم یک زندانی در کاشان پس از ۸ سال تحمل حبس از چوبه دار رهایی یافت.

دادستان عمومی و انقلاب کاشان در این خصوص گفت: “در حالی که تمامی مقدمات اجرای حکم برای این فرد فراهم شده بود، اولیای دم از اعدام این زندانی بدون دریافت هیچگونه وجهی گذشتند”.

وی افزود: “با توجه به رضایت اولیای دم، پرونده این زندانی در خصوص جنبه عمومی جرم به دادگاه ارسال می‌شود”.

رهایی از اعدام یک زندانی در گلستان

به گزارش مهر، رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: “هفتمین گذشت در گلستان رقم خورد و این بار برادرزاده‌ها از حکم اعدام عموی خود گذشتند”.

احمد جعفری، افزود: “پنج سال پیش نزاع دو برادر بر سر میراث پدری، مرگ یکی به دست دیگری را رقم زد. برادرزاده‌ها از عمو شاکی شدند و دادگاه هم حکم اعدام را صادر کرد”.

وی ادامه داد: “حکم اعدام پس از تشریفات قانونی در مرحله اجرا بود که اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف زندان گنبدکاووس با واسطه کردن بزرگان و ریش سفیدان دو خانواده، چندین جلسه با خانواده مقتول صحبت کردند”.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان بیان کرد: “تلاش‌ها پس از یک سال نتیجه داد و خانواده مقتول بدون هیچ شرط و چشم داشتی از اعدام این زندانی گذشتند.

به گفته جعفری، امسال با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف هفت محکوم به اعدام فرصت زندگی دوباره یافتند.

بخشش یک محکوم به اعدام در یزد

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،‌ با تلاش مجموعه شورای حل اختلاف یزد، یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

محمدرضا حداد، معاون رئیس کل دادگستری در امور شورا‌های حل اختلاف استان یزد، در این خصوص گفت: “این پرونده از سال ۱۳۹۴ در دادگاه گشوده و در حال رسیدگی بود که از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر به شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان شهرستان یزد ارجاع شد”.

وی افزود: “این پرونده در نهایت با همت اعضاء شورای حل اختلاف مستقر در زندان منتهی به مصالحه شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید